top of page

KLİMA TEMİZLİĞİ

Klima Temizliği Yaptırmak Neden Önemlidir?

       

Klima Temizliği, Tüm ev ve ofis klimaları, düzenli kullanımdan sonra mikrobiyal kontaminasyon ile enfekte olur – Bu kontaminasyon mantar, küf ve bakterileri içerir.  Klimalar bu tür kirleticiler için mükemmel bir ortamdır ve elbette klimanızı her açtığınızda sürekli olarak havalanırlar. Nem ile birlikte küf, güçlü bir karışım olabilir.

Tüketiciler genellikle klimalarını düzenli olarak temizlemeleri gerektiği konusunda bilinçlendirilmemekte ve filtreleri temizlemenin yeterli olduğuna inanmaktadırlar. Filtrelerinizi temizlemek ‘basit bakım’ işlemidir. Düzenli kullanımdan sonra tüm kafa ünitesinin de iyice temizlenmesi gerekir.

Klima Temizliği

 
      Klima Temizliği; Klimanızın filtresindeki tozu temizleyebilirsiniz. Hatta düzenli olarak antibakteriyel solüsyonlarda yıkayabilirsiniz. Ancak küf ve bakteri gibi kirleticiler hemen geri dönecektir.
      Klimanızın normal çalışması sırasında oluşan nemli ortam, 3 ay gibi kısa bir sürede küf ve bakterilerin üremesi ve gelişmesi için ideal ortamdır.
Asıl problemler ulaşamadığınız alanlarda yatıyor; iç mekan bataryası, fan ve drenaj tavası ve hattı, küf, mantar ve bakterilerin ürediği nemli ortamlardır. Evinizi korumanın en iyi yolu, klimanızdan küf, mantar ve bakterileri çevreye duyarlı yöntemlerle uzaklaştırmaktır. yeniden kontaminasyon oranını da azaltan dost HVAC temizlik ürünleri. Kabul edilemez düzeyde küf ve bakteri ile kirlenmiş bir klima, bağışıklık sisteminizi baskılayabilir, soğuk algınlığı ve nezle benzeri semptomlara, cilt tahrişlerine, saman nezlesine neden olabilir ve astım ataklarını tetikleyebilir. Ailenize aynı zamanda sağlıklı, konfor kontrollü hava sağlamak istiyorsanız, o zaman bir çözüm var! Adanus Klima Servisinden hemen randevu alabilirsiniz.

clean-air-conditioner-filter.jpg
bottom of page